Krzesła do komputera, krzesła biurowe obrotowe, krzesła szkolne - Entelo - krzesło, krzesła

Krzesła szkolne i meble dla dzieci. Dobre Krzesła o wszechstronnym przeznaczeniu - krzesła do komputera, krzesła biurowe obrotowe oraz krzesła szkolne. Entelo to linia produktów profilaktycznych. Dobre krzesła biurowe obrotowe dla wszystkich dbających o zdrowie.

dr n. med. Maciej Owczarek
spec. chirurg, ortopeda, traumatolog

„Dobre krzesło spełnia przesłanki pomocniczego sprzętu ortopedycznego w profilaktyce, zwłaszcza dla dzieci w wieku szkolnym. Poprzez swoje innowacyjne krzywizny konstrukcyjne – wyzwala u dziecka samokontrolę w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas siedzenia".

dr. inż. Zbigniew W. Jóźwiak
Instytut Medycyny Pracy im. prof. Jerzego Nofera w Łodzi, Zakład Fizjologii Pracy i Ergonomii

„Odpowiednie wyprofilowanie siedziska i oparcia oraz bardziej miękka powierzchnia elementów z tworzywa, w porównaniu z typowymi, wykonanymi ze sklejki pozwala na wygodne siedzenie. Krawędź przednia siedziska, a także jego przednia część są zaokrąglone w płaszczyźnie środkowej, zapobiega to powstawaniu ucisku w tylnej okolicy kolanowej i ograniczeniu krążenia w kończynach dolnych, podczas pisania ręcznego. Dolna część oparcia wygięta jest do tyłu, co pozwala na zachowanie strefy prześwitu dla pośladków zapewniając w ten sposób przestrzeń wystarczającą do ich swobodnego ruchu. Z kolei prawidłowy kształt oparcia pozwala na uzyskanie podparcia lędźwiowego, podczas przyjmowania lekko odchylonej do tyłu pozycji ciała. Ogólna ocena fizjologiczno-ergonomiczna krzeseł szkolnych typu „Dobre krzesło" jest pozytywna".

mgr Małgorzata Marcinkowska
specjalista rehabilitacji ruchowej, Przychodnia Rehabilitacyjna w Płocku

„Jako terapeutka od wielu lat pracując z ludźmi mającymi problemy z kręgosłupem, wiem jak bardzo ważna jest umiejętność utrzymania dobrej pozycji siedzącej. „Dobre krzesło” daje szansę wyrobienia nawyku prawidłowej pozycji siedzącej i w konsekwencji wspomagania prawidłowego rozwoju kręgosłupa”.

dr n. med. Marianna Białek
rehabilitantka, autorka FITS CONCEPT

„Moje wieloletnie doświadczenie zawodowe wskazuje, że z roku na rok coraz więcej dzieci ma wady postawy, skoliozy i chorobę Scheuermanna. Większa część dzieci i młodzieży w siadzie obciąża kość krzyżową, a w skrajnych przypadkach nawet odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Bardzo dobry pomysł wyprofilowania lordozy lędźwiowej w Dobrym Krześle pozwoli na wymuszenie obciążania guzów kulszowych. Prawidłowe ustawienie miednicy jest podstawą do prawidłowego ustawienia górnych segmentów kręgosłupa. Ponadto lekko ruchoma część oparcia krzesła umożliwi każdemu dziecku dopasowanie się do krzesła. Dobrym pomysłem jest zaokrąglenie brzegu przedniego siedziska co zabezpiecza przed uciskiem w tylno-dolnej części uda na naczynia krwionośne i nerwy – zapobiega zastojom żylnym oraz objawom ze strony układu nerwowego. Projekt Dobre Krzesło jest bardzo dobry, dlatego też zasługuje na szczególną uwagę. Podobne zdanie wyraziło 30 fizjoterapeutów z całej Polski - uczestników szkolenia ”Diagnostyka i terapia skolioz wg. koncepcji FITS- Funkcjonalnej Indywidualnej Terapii Skolioz”.

Aleksandra Szymańska
Fizjoterapeutka

„Dobre krzesło" to jedyne dostępne na rynku „dynamiczne" krzesło. Dzięki „książkowym" krzywiznom w pełni zasługuje na miano krzesła nr 1 w Europie".